Home KRYESORE Aplikacioni SKY ECC që ka “fundosur” disa zyrtarë policie, AMP: Kush e...

Aplikacioni SKY ECC që ka “fundosur” disa zyrtarë policie, AMP: Kush e ka përdorur rrezikon përjashtimin, duhet ta deklarojnë

Zbërthimi i aplikacioni Sky ECC që u bë nga autoritetet belge dhe franceze ka çuar në pranga disa zyrtare policie. Dy prej tyre janë Dedan Gjoni dhe Oltion Bistri.

Ndërkohë në një njoftim, AMP bën me dije policët që kanë përdorur aplikacioni rrezikojnë përjashtimin nga radhët e Policisë.

Sakaq Agjencia e Mbikëqyrjes Policore i bën thirrje që kushdo polic që ka përdorur aplikacionin, ta deklarojë.

360grade.al

Share: