Home I pakategorizuar Pas dy samiteve në Tiranë, Rama udhëton drejt Azerbajxhanit, ja arsyeja e...

Pas dy samiteve në Tiranë, Rama udhëton drejt Azerbajxhanit, ja arsyeja e vizitës

Pas përfundimit të dy samiteve në Tiranë, të zhvilluar më 28-28 shkurt, kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Azerbajxhan.

Një media vendase ka publikuar foto në platformën “X” në momentin kur Rama ka zbritur nga avioni dhe zbulon se arsyeja e vizitës së tij është hapja e ambasadës shqiptare në Baku.

Ndërkohë, një vit më parë, Presidenti i Azerbajxhanit, Ilham Aliev, miratoi hapjen e ambasadës së vendit të tyre në Tiranë pas kërkesës së Presidentit Bajram Begaj gjatë vizitës në Tiranë.

Top Channel

Share: