Home 2015 November 21

Daily Archives: 21 November, 2015

Bashkëpunim midis biznesit dhe Gjykatave administrative!

Duket se ministri i ri e Drejtësisë, Ylli Manjani koordinoi dhe drejtoi një takim konsultativ me Kryetarët e Gjykatave Administrative, drejtues te dhomave të...

Televizionet: Ose progres ose epokë e gurit!

Nga Artan Fuga Nga studimi i procesit të tranzicionit dixhital konstatoj se operatorët televizivë shqiptarë nuk po e kuptojnë ende se ku ndodhet bota e...

Nje shembull qe Çamet duhet ta mësojnë…

Indrit Hamiti një arkitekt çam i angazhuar ne lëvizjet e kësaj popullsie per njohjen e te drejtave te tyre te patjetërsueshme si profesionist pasi...

Lajme nga Katundi Bllok…

Nga Monika Spahivogli Ai: jeton ne Katundin Bllok. Ka nje shtepi te mrekullueshme me vlere 400 mije Euro. Thote qe i ka futur edhe 400 mije te...

Muslimane dhe te tjeret bashkuar ne Paqe…

Komuniteti islamik i Parmës ka hapur portat e tij për qytetin në shenjë uniteti dhe vëllazërie duke dënuar aktet barbare te Parisit. Kam shkuar...

Serbia shndrron Presheven ne katund, Kosova katundet serbe ne qytete…

Nga Lis Bukuroca Presheva më heret kishte Gjykatë Komunale, pas luftës ka kaluar në Vranjë. Qytet me më shumë se 30.000 banorë i vetmi në...

Situata po çon drejt lëvizjeve te llojit Podemos dhe Zyriza…

Nga Tritan Kalo KLEPTOMANIJA dhe MITOMANIJA po veçohen si dy semundjet me vrastare te ketyre pseudo-socialisteve, qe po mbajne ne mazhorance pusht-shtetin e sotem. Te...

ME ISIS KUNDRA ISIS, KY BINOM I ÇUDITSHËM RUS!

Nga Enklid Pelari Të gjithëve i bëri habi që sapo avionët rus "shkelën" ajrin sirian, nuk bombarduan ISIS-in, por opozitën Siriane të oksigjenuar nga perëndimi. Të...

Opozite me abuzuesit majtas dhe djathtas…

Nga Grid Rroji Opozita e vertete do te filloje kur pervec denoncimeve per djemte e Valit, ushtaret e droges se Sajmes dhe bizneset "e shitura...

Takim nderfetar midis muslimaneve dhe ortodokseve!

Ditën e enjte, më 19 nëntor 2015 është zhvilluar një takim miqësor midis përfaqësuesve te Komunitetit Mysliman të Shqipërisë, drejtuesve të Departamentit të Shkencave...