Home 2016 February 6

Daily Archives: 6 February, 2016

Sinani replikon me Ali Ahmetin

“Erërat e forta, furtunat, pavarësisht sa të mëdha të jenë kur bien mbi shkëmbi, shkëmbin nuk e dëmtojnë por shkëmbin e zbukurojnë e bëjnë...

Letrarizimi i krimit që mban peng brezat

Nga Fadil Curri “Njëqind e nëntëdhjetë e tre kafazet” i Palluqit e konsideroj si një semafor me zë që të drejton të verbrin t’i kuptojë rrugët...

Vleresimi nga Standard&Poors lajm i mire qe pak po e publikojnë!

Nuk eshte se njeriu ka shume kohe te lire te "vozite" ne FB. Une kur kam kohe, nuk harroj t'i hedh nje sy komenteve...

LSI prezantohet si parti moderne, PS si Repart Ushtarak me fytyrë koreaniste.

Nga Ylli Dylgjeri Java që shkoi dha dy propozime të hapuara në LSI: -Propozimi i parë lidhet me reformën zgjedhore, ku dallojnë Listat e hapura që...

Me gjeni nje mundesi te komunikoj me Edi Reformatorin dhe Liberalin!

Nga Romeo Gurakuqi Akoma ne administraten e ketij vendi ka drejtues qe mendojne se mund te ndertoje skema diferencuese, bazuar ne kritere ideologjike dhe politike...

DERI KUR NUK DO REAGOJME?

Nga Arben Abazaj Ne eren e internetit, kemi shtuar se tepermi komunikimin mes nesh, por kjo shume pak ka ndikuar ne ngritjen e ndergjegjes shoqerore,...

Ambasada USA: Mbeshtetje qe politika te pastrohet

Ambasada USA ne Tirane ben me dije se ofron Mbështetje për Zbatimin e Ligjit për Dekriminalizimin ne administrate dhe politike. Ja cfare thote njoftimi...

“Një këshillë e vjetër” per lidershipin

Nga Enriko Ceko Në kohën e eksodit të madh, Jethroi, vjehrri i Moisiut, kur ky i fundit, i vetëm, përpiqej që t’i bënte të tëra...

Nje lajm dhe një analize e thjeshte

Nga Dritan Vasili Doli me ne fund lista e shërbimeve per specialitetet dhe tarifat perkatese. Ministria me specialistet perkatese (te fushës?!) kane shtrydhur trurin dhe...

Problemi Cam është një “Ceshtje Ligjore”?!

Nga Gezim Selmani Ej . . o . . . milet . . . dëgjoni dhe mbani veshe, shoku Koco Kokedhima është “patrioti” me i...