Home 2016 March 7

Daily Archives: 7 March, 2016

8 marsi dhe politika ne Kosove

Nga Kimete Berisha 1. IPKO na ka dërguar një mesazh për 8 mars, me moton 'gëzoje të shtrentën NËNË, me një telefon të shtrenjtë të...

Edi Rama e ka harruar rrugen e tij PS

Nga Ylli Dylgjeri Pyetjes kush ka te drejte ne PS une i pergjigjem thjesht: Liria e fjales! Sepse shembuj ka shume ne historikun e kesaj Partie. Por...

Ben Blushi po sulmohet ne PS sepse ka te drejte

Nga Eduard Ndocaj Jam shume i shqetesuar per gjendjen ne PS. Ajo eshte e trishtueshme, dhunshme e pameshirshme dhe eger. Vazhdon sulmi i pameshirshem kunder Blushit....

Goditje 100 pistolëshe ose falimentim i sistemit tonë ekonomik

Nga Exit.Al Kështu quhej, në romanet aventureske me shpata të Parisit të viteve 500-të, goditja sekrete dhe e vështirë përmes së cilës kalorësi më i...

Turqia- emigrantët ekonomikë dhe 3 miliard euro

Nga FaktiNews Liderët europian dhe ata të Turqisë janë mbledhur këtë të hënë në një samit emergjence në Bruksel për të diskutuar lidhur me krizën...

Hipokrizia didaktike dhe paralinguistika

Nga Lis Bukuroca Nuk dua të shkruaj më për Ditën e Mësuesit, sepse e kam shqyrtuar në tre artikuj, në mars të vitin 2012, por...

8 Mars 2016! Feste apo Proteste!

Nga Sevim Arbana Te kercejme se bashku, te lumtura, te cmendura, te barabarta e te realizuara, apo te dalim, me lule mimoze, me slogane, me...

MIRAZHE TE JETES SHQIPTARE

Nga Llazar Syziu Kur e pyeta Enverin se kush ishte arsyeja që e mbante Shqipërinë të izoluar, ai u përgjigj: “Doktor, unë do ti mbaj...

Valët e emigracionit dhe zbatica shqiptare

Nga MARJANA BULKU Emigracioni, kjo dramë me efekte të shumëfishta i ka trazuar shpesh shqiptarët ku ikjet nuk janë thjesht akte ndarjesh, por edhe drama...

Mbledhja e grupit PS, Rama Blushit: vagabond, shpifës dhe i pafytyre!

Duket se me debate të ashpra mes deputetit Ben Blushi dhe kryetarit të PS Edi Rama, është shoqëruar mbledhja e grupit të Partisë Socialiste. Mbledhja...