Home 2016 April 7

Daily Archives: 7 April, 2016

“GFI Technologies” pergenjeshtron gjithcka!

Nga GFI Technologies Prill 2016 monitorimin e hidrokarbureve, është gjendur ditët e fundit nën një sulm mediatik të papreçedent, të pakuptimtë dhe dashakeqës. Të befasuar...

Presidenti i Panamase premton rishikim ligjor te Off-Shore-ve

Presidenti i Panamasë ka inicuar krijimin e një komisioni për të rishikuar praktikat financiare të vendit dhe, ky vendim vjen pas rrjedhjes së dokumenteve...

Çfarë i vodhën piktorit…

Nga Armir Shkurti Sot kam takuar një piktor shumë të mirë, në një nga rrugët kryesore të Tiranës. Rrinte ulur në një tub të prerë. Ndoshta...

Dua t’i besoj kryetarit, s’më lejon ish-kryeministri

Nga Lis Bukuroca Kryetari u betua se “tërë fuqinë do t'ia kushtojë ruajtjes së Pavarësisë, Sovranitetit dhe Integritetit territorial të Republikës së Kosovës. Sigurimit të...

Ish-Kryeministri i Suedisë: Reforma ne Drejtësi kyc per ne BE

Ambasada e Suedisë në Tiranë dhe Qendra e Ekselencës e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Shqipërisë organizuan një leksion të hapur, që u...

Sherr në Kuvend, Paloka tenton të ​godasë Braçen

Situata në seancën e sotme parlamentare ka degjeneruar gati deri ne dhune fizike, teksa deputetë demokratë kanë tentuar të godasin deputetin socialist, Erjon Braçe. Deputeti...

PROTESTE E UNIONIT TE GAZETAREVE SHQIPTARE

Dega Rajonale e Shkodrës e Unionit  të  Gazetarë ve Shqiptarë  proteston për sjelljen jokorrekte dhe arrogante  të  oficerëve të  Ministrisë  së  Mbrojtjes dhe shoqëruesve...

Te rinjtë nga Shqipëria dhe Kosova nënshkruajn marrveshje

Kuvendi i të Rinjve të Kosovës nënshkroi dje një marrëveshje bashkëpunimi me organizatën rinore nga Shqipëria, quhet Klubi i Patriotëve të Rinj – KPR....

Studentët e sotëm, qytetarë për shekullin XXI.

Nga Dr. Enriko Ceko Në një treg ndërkombëtar pune përherë e më shumë konkurrues, hapësira midis aftësive që njerëzit mësojnë dhe aftësive që u duhen...

Deputeti gjerman: S’ka BE, nëse nuk zgjidhni vete problemet tuaja politike!

Fondacioni Friedrich Ebert  (FES) se bashku me Fondacionin Konrad Adenauer (KAS) organizoi tek Ambasada Gjermane nje takim me 5 Parlamentare Gjerman dhe te ftuar...