Home KRYESORE Zvicër, arrestohen “zonjat shqiptare të argëtimit”

Zvicër, arrestohen “zonjat shqiptare të argëtimit”

Gjatë një aksioni të policisë zvicerane janë arrestuar disa vajza të cilat punonin si kërcimtare në një klub nate në lagjen Töss të qytetit Winterthur në Zvicër.

Plot 10 vajza janë arrestuar, po ashtu janë vënë në pranga edhe dy punëdhënësit e tyre, një zviceran 51-vjeçar dhe një bullgare 43-vjeçare.

Të gjitha vajzat janë nga Shqipëria dhe Serbia, shkruajnë mediat lokale dhe nuk kanë leje qëndrimi e as leje pune në Zvicër. Punëtoret e arrestuara raportohet se punonin si “zonja argëtimi”./express

Share: