Home 2017 March 1

Daily Archives: 1 March, 2017

Rritet tensioni në Shkup, mijëra maqedonas fyejnë shqiptarët

Edhe pse vendimi i Presidentit Gjogje Ivanov e ka plotësuar kërkesën e protestuesve maqedonas, për të mos ia dhënë Zoran Zaevit mandatin për kryeministër,...

Jo ”Ditari” i Ana Frank – ut, por i sipërmarrësit shqiptar

Me ndershmëri, po tregoj se sa më dhemb kur dëgjoj se si mund të shemben disa “dhëmballë” kryesore të sipërmarrjes, dhe ndjej se si...

Zaev: Presidenti Ivanov të dorëzojë mandatin, rrezikon të krijojë krizë kushtetuese

Kreu i LSDM, Zoran Zaev, ka dalë në një konferencë te poscme për shtyp direkt pas deklaratës së Presidentit Gjorgje Ivanov se nuk do...

Shkupi thërret luftë, shqiptarët të organizohen

Nga Azem Parllaku Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov ka dalë në konferencë për mediat në lidhje me çështjen e formimit të qeverisë së re në...

Presidenti Ivanov, ky percares i rrezikshem

Nga Prof.Dr. Lisen Bashkurti Presidenti Ivanov u shfaq me nje dalje publike, ku shpalosi qendrimin e tij plot paragjykime dhe insinuata, kunder Zaevit, koalicionit dhe...

Rasti “Dvorani” Rama dhe jo-juristet.

Nga Endira Bushati Nuk ka jurist që nuk gajaset së qeshuri kur dëgjon Ramën të flasë për ligje... Dje Rama kishte sulmuar Gjykatën Administrative... Mirë ua bën,...

Qeveria e re në Maqedoni, Ivanov nuk mandaton Zaev-in: Platforma shqiptare rrezikon sovranitetin

Presidenti i Maqedonisë, Gjorgje Ivanov ka dalë në konferencë për mediat në lidhje me çështjen e formimit të qeverisë së re në vend. Ivanov ka...

Tensionet Greqi-Turqi, aeroplanmbajtësja më e madhe e Mesdheut, George H.W. Bush, i afrohet Kretës

Për herë të dytë brenda këtij muaji, banorët dhe turistët e Gjirit Souda në veriperëndim të Kretës kanë pasur shansin që të admirojnë aeroplanmbajtësen...

Alarmi i kreut të Parlamentit Europian: 20 milionë emigrantë afrikanë

Europa mund të përballet me një fluks të paprecedentë emigrantësh nga vendet afrikane, brenda pak viteve. Kreu i Parlamentit Europian, Antonio Tajani, thotë se...

Nesër gjyqi/ Meta i telefonon Haradinajt

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Ilir Meta zhvilloi sot një bisedë telefonike me ish-kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, njëkohësisht edhe lider i AAK. Meta i...