Home 2017 March 5

Daily Archives: 5 March, 2017

Basha deklaratë të fortë: Edi Rama po përgatit operacion të madh për pastrimin e...

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka bërë një deklaratë të fortë nga çadra e protestës së opozitës, duke akuzuar Kryeministrin Edi Rama për...

Meta, Bashës: LSI është shtylla kryesore e stabilitetit politik në vend

Partia e Ilir Metës mbetet forca kryesore stabilizuese e vendit, ndërkohë që PS dhe PD duan ta fusin vendin në një krizë të pakthyeshme,...

Zyrtari i partisë së Trump kundër Donald Lu: Je në një situatë të vështirë!

Drejtuesi i të rinjve republikanë amerikanë, Jason Emert, nuk ndryshon shumë nga Lulzim Basha kur flet për situatën politike në Shqipëri. Ai qëndroi në Tiranë...

Nikollë Lesi: Ja pse jam kundër idiotëve që flasin kundër Linda Ramës

Nga Nikoll Lesi Linda Rama është një personalitet publik dhe i spikatur në fushën e specialitetit të saj në ekonomi dhe administrim. Nuk ka asnjë...

Ambasadorja e BE Vlahutin flet për protestën e opozitës

Ambasadorja e BE-së në Tiranë, Romana Vlahutin ka qenë e ftuar e Adi Krastës në “E diell” në “Top Channel”. Ja çfarë ka thënë...

Valbona Peraj: Me cfarë na befasnon?

Nga Era Cela Thonë që fati përcakton rrugët e jetës, por ne themi se fatin duhet ta kërkosh dhe me sa duket, për këngëtaren e...

Habisin tregtarët e Shkodrës: Nuk na kanë kërcënuar, i paguanim si roje (VIDEO)

Pas arrestimit të grupit të gjobëvënësve në Shkodër të cilët sipas hetimeve të prokurorisë e policisë drejtoheshin nga 25-vjeçari Muhamet Lici, kanë reaguar dhe...

Presidenti Nishani vizitë në Luginën e Preshevës, rrugët vishen kuqezi

Presidenti Bujar Nishani do të zhvillojë një vizitë më 7 Mars në Luginën e Preshevës, me ftesë të kryetarit të komunës së Bujanocit, Shaip...

Rama ka marrëveshje me Erdogan të largojë gylenistët nga Shqipëria?!

Zbatimi i marrëveshjes së bashkëpunimit në fushën e sigurisë, të nënshkruar ndërmjet Shqipërisë dhe Turqisë në vitin 2015 mund të sjellë fundin e strukturës...

Dokumenti, nga Shqipëria bëhej trafik kokaine që në 1989-ën

Ish-drejtori i arkivave Kastriot Dervishi ka publikuar një dokument interesant, ai sjell një raportim të një gazete belge që i është komunikuar ministrit të...