Home 2017 March 17

Daily Archives: 17 March, 2017

Qeveri, zgjohu! Opozitë mbahu! Qytetari, vetëdijsohu!

Nga Fadil Maloku 1.Dyshimet rreth Asociacionit, nuk qëndrojnë gjithaq tek (mos)formimi i Tij, ngase, Ai edhe ashtu do formohet, por, te frika e serbëve, e...

Kur shteti qeveriset me VKM dhe ullishtet ne Itali dhe Shqiperi…

Nga Nikollaq Neranxi* Pushteti kriminal grabit dhe shkaterron gjithcka me VKM (Vendim i Keshillit te Ministrave) Para pak javesh, kur ndodhesha diku nga Italia e jugut...

Thirrja nga Brukseli për Tiranën:”Dënoni komunizmin”!

Me dt. 1 Dhjetor 2016, në Parlamentin Europian, u organizua nga Këshilli Kombëtar Shqiptaro-Europian (NAEC) nën drejtimin e z. Ramadan Gjanaj, një konferencë mbi...

Manjani: Komisioni i Ligjeve ne Kuvend nuk ka vullnet për ta reformuar shërbimin gjyqsor!

Nga Ylli Manjani Ndryshimet në Kodin e Procedurës Penale që po përgatiten të miratohen në Kuvend, nuk reformojnë thuajse asgjë! Thjesht mbyllin ndonjë shteg për...

Përplasje PS- PD/ Spiropali: Çadra, ogurzezë. Bardhi: Të të vijë turp kur del në...

Teksa po bëhet gati një muaj nga nisja e protestës së opozitës, përplasjet për çadrën e vendosur poshtë godinës së Kryeministrisë kanë filluar të...

Vlerësim apo zhvlerësim i demokracisë në këndvështrimin ekonomik

Demokracia në Shqipëri që prej vitit 1991 e deri më sot ka qenë një spektakël/show i turbullirës dhe i grindjeve politike, që nuk janë...

INTERVISTA/ Flet këngëtarja e mirënjohur vlonjate Kozeta Shabani

-Me Anita Bitrin kam kënduar disa herë, ishte gjigante në skenë -Kur dilte Anita salla tronditej, si duet na mbërthente emocioni -Për herë të parë kam...

La schiavitù moderna dall’Albania al Regno Unito

L’Albania è il principale paese fornitore di potenziali vittime della schiavitù moderna nel Regno Unito, secondo i dati del “National Referral Mechanism”. L’indagine, relativa agli...

Austri, anulohet një koncert turk me natyrë politike

Salla që do të priste një koncert muzike në Innsbruck anuloi sot organizimin e tij për shkak të natyrës së tij politike, njoftuan sot...

Basha i kërkon Nishanit të mos dekretojë Fatmir Xhafën ministër

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, i kërkon Presidentit Bujar Nishani të mos dekretojë emërimin e Fatmir Xhafajt Ministër të Brendshëm. Nga çadra e protestës...