Home 2017 March 24

Daily Archives: 24 March, 2017

Topi në Versus: Lu bën gabim që shkon në zyrën e Berishes, Vllautin e...

Ish presidenti i Republikës së Shqipërisë, Bamir Topi, i ftuar në emisionin "Versus" të gazetarit Artur Nura, në Report Tv, ka deklaruar, që ai...

Bli vendin e punes!

Nga Blerta Haxhiaj Që në kohërat e hershme sipas rrëfimeve mitologjike dhimbja u nda mes mashkullit dhe femres në dy kategori: femra duhet te përjetoje...

Misteri i zhdukjes së Bashës: A është nisur në SHBA?

Nga Pinoku Po qarkullon një teori që Lulzim Basha nuk e ka braktisur për asnjë çast Shqipërinë dhe nuk ka mbërritur fare në Shtetet e Bashkuara...

Zyrtarizohet Komuna e dyte me shumice shqiptare ne Mal te Zi

Sot qeveria kaloi ligjin për Organizimin Territorial i cili formon Komunën e shumëpritur të Tuzit. Në këtë mënyrë ne po ia dalim që të...

Kam OCD por, OCD nuk më ka mua!

Nga Edlira Durmishaj Njerëzit që jetojnë me OCD (Obsessiv Compresiv Disorder/ Çrregullimi Obsesiv Kompulsiv ) përpiqen të notojnë e të mbijetojnë në një det me...

Taksimi i qeseve eshte ide e mire.

Nga Klodian Tomorri Parimi kryesor i nje sistemi taksimi duhet te jete taksimi i se keqes. Qeset ndotin, rrjedhimisht jane te keqija. Vendosja e takses i...

Politika – në zgjedhje pa zgjidhje!

Nga Behar GJOKA Nisur nga deklarimet e palëve të interesuara për 18 qershorin ditën e zgjedhjeve të përgjithshme, të cilat duken sikur janë larg, ndonëse...

PD: Nuk do të ketë zgjedhje në Kavajë

Pak pasi presidenti i Republikës, Bujar Nishani dekretoi 7 majin si datën e zgjedhjeve të pjesshme në Kavajë, Partia Demokratike deklaron se nuk do...

Nishani dekreton datën për zgjedhjet në Kavajë

Presidenti i Repbulikës ka dekretuar datën e zgjedhjeve të pjesshme në Kavajë. Sipas vendimit, zgjedhjet për kryetarin e Bashkisë do të mbahen më 7...

Alarmi i mishit të kalbur, Shqipëria importon 25 % të sasisë nga Brazili

Teksa e gjithë bota është përfshirë në hulumtime nëse mishi i kalbur brazilian ka përfshirë vendet e tyre, shihet se Shqipëria vitin e kaluar...