Home 2017 July 10

Daily Archives: 10 July, 2017

Nga Franca në Libofshë; Fotografi francez i Melany Trump, shtëpi në fshatin shqiptar

Aristokrati, sipërmarrësi, princi i njëmijë e një jetëve e artisti kompleks Jarl Ale de Bassevile, shfaqet shpesh në Shqipëri. Është folur shumë për të si...

VIDEO/ Si u rrah gazetari i emisionit “Stop”

Mbrëmjen e sotme në Emisionin “Stop” në Televizionin Klan janë transmetuar pamjet e rënda të dhunës që administratorja e kompanisë për dezinfektimin dhe riciklimin...

Dhunimi i paskrupullt i të dhënave personale

Nga Arben Rozhani Pa asnjë mundim kam në desktopin e kompjuterit një material: 278 megabajt të një folderi të quajtur “regjistri”. Në fakt është regjistër,...

Stamboll, Quo vadis Albania!

Nga Ilir Demalia Kjo foto flet sa për një mijë analiza. Analistat le të rrinë e të shullohen në diell tek sheshi. Menjëherë, pas "fitores" së...

Shkelqim Spaho: Absurdi ne ditet e fundit para Vettingut ne Gjykaten e larte!

Qytetari Shkelqim Spaho solli ne vemendje te Medias, sipas tij nje mundesi per korrupsion te mundshem ne njerin prej institucioneve me larta te drejtesise,...

“Përse meshkujt martohet me ku***”, prezantuesja fyhet rëndë nga ish- bashkëshorti

Martesa e Nogës dhe Kristela Gjokës zgjati shumë pak dhe divorci i tyre bëri shumë bujë. Të dy akuzuan dhe fyen njeri- tjetrin në...

I nxehti afrikan “djeg” Shqipërinë, meteorologët japin lajmin e mirë

Ditët e fundit, Shqipëria është karakterizuar me një rritje të temperaturave në të gjithë vendin. Sipas meteorologëve, vendi ynë është prekur sërish nga masa ajrore...

Përlotet Orinda Huta disa ditë përpara dasmës me Turjan Hyskajn, ja çfarë i ndodhi

Dita e dasmës është shumë afër për Orinda Hutën dhe Turjan Hyskën, të cilët kanë vendosur ta organizojnë këtë ceremoni në ditën kur festojnë...

Mjeku i njohur merr paralajmërim pasi shkruajti kundër Ramës!

Nga dr. Petrit Vargu Sot mora verejtje me shkrim per shkelje te rregullores se funksionimit te Q.S.U Nene Tereza. Sic me tha personeli protokollues dhe shperndares,...

Shpërthen Manjani: Shikoni si po vritet demokracia, nuk i mjaftoi vetëm blerja…/Video

Nga Ylli Manjani Kjo është dora hajdute e një numëruesi Rilindas. Punon në Hipotekë dhe hyri ti japë "një dorë" partisë në zgjedhje! I duhej kjo...