Home 2017 July 12

Daily Archives: 12 July, 2017

E ardhmja e partisë ambientaliste agrare? Lexoni c’thote Agron Duka

Të nderuar anëtarë dhe simpatizantë të Partisë Agrare Ambientaliste! Pas një periudhe të nevojshme reflektimi, mendoj që disa gjëra dhe paqartësi duhen sqaruar për të...

Zgjimi i Enver Simakut

Çfarë panë ata? Çfarë menduan ata? Çfare apo kë zgjuan ata? 18 vjet kanë kaluar nga masakra në Kishën e Mesopotamit. 18 vjet pa Anxhelen,...

E ardhmja e PD eshte e rendesishme jo vetem per demokratet por per gjithe...

Nga Fatbardh Kadilli Dilemat e bashkimit dhe e ardhmja e PD Historia politike e PD ka me nje denduri te pangjashme momente te hapjes dhe mbylljes....

Përdorimi i celularëve gjatë shtatzënisë shkakton probleme tek fëmija

Sipas një studimi të realizuar në analizën e të dhëna për më shumë se 80.000 nëna-fëmijë në Danimarkë, Spanjë, Norvegji, Holandë dhe Korea, u...

Gjekmarkaj thirrje Berishës: Kthehu, mos e lër opozitën në dorë të Agaçit e Ballës

Nga Agron Gjekmarkaj Nuk do të ishte as normale, as humane e as e drejtë, ta gzhasesh pa fund një individ për të ndërruar mendje...

IKMT prish ambientet e festës të Institutit Kulinar Neranxi. Ceshtja do shkoje ne gjykate...

IKMT ka prishur ambientet e festës që Instituti Kulinar Neranxi i cili pavaresisht kesaj situate do të organizojë eventin në Livadh ne dt. 16.07.2017...

Te zhvirgjëruarit!

Nga Syrja Kurti Ka rreth një javë që mediat po merren me një femër nëntëmbëdhjetë vjeçare që dëshironte të helmonte vjehrrën.E dhanë si lajm mbarë...

Selami: Basha të tërheqë ministrat teknikë, pse duhet të rrinë në qeveri?

Eduard Selami i ka kërkuar Lulzim Bashës të tërheqë ministrat teknikë. Ai e quajti të pakuptimtë qëndrimin e tyre në qeveri dhe u tha...

Fuga: PD nuk bëri fushatë, ajo e PS ishte perfekte. Pse i thashë jo...

Edhe Artan Fuga u shtohet zërave që kritikojnë fushatën e Lulzim Bashës. Edhe pse thotë se ka votuar PD, akademiku shprehet se PD nuk...

VEÇ NJË HAP…

Nga Rita Petro Dhe do të shkel hapësirën ................................................. Çfarë the?! Nuk shkelet hapësira?! Peshën e trupit kam humbur Nga dëshira e çmendur e fluturimit. Afrohu! Po ta zgjas dorën. .................................................... Ke...