Home 2017 October 30

Daily Archives: 30 October, 2017

Shperthen Armir Shkurti: Rama bolshevik, “shteti është dhunë” dhe jo atë humaniste “shteti është...

Bëhu gati! Po afrohet burgu prapë! Si atëhere për korrentin, tani po afrohet burgu për ujin. Rama e shpalli sot "Po bëhet shtet"! - do...

Manjani: Fiku radarët, kreu i pandehur i qeverisë kujtohet për Europën

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar kreun e qeverisë, Edi Rama. Përmes një postimi në Twitter mëngjesin e sotëm, Manjani shkruan se Rama...

Cili shtet ka më shumë miliarderë? SHBA zë vendin e dytë, ja kush e...

Kontinenti aziatik ka lënë prapa Shtetet e Bashkuara të Amerikës si rajon me numrin më të madh të miliarderëve në botë. Sipas raporti të këtij...

Surprizon Kim Jong-Un, “harron” raketat bërthamore dhe shfaqet me gruan pas shumë kohëve

Lideri i Koresë së Veriut Kim Jong-Un ka vizituar fabrikën e prodhimit të produkteve kozmetike në Penian, së bashku me bashkëshorten e tij, Ri...

Ambasadori spanjoll në Athinë shkakton incident diplomatik

Intervista e ambasadorit spanjoll Enrike Vigera në gazetën greke “Eleftheros Tipos” dhe kritikat e tij ndaj qendrimit të Athinës zyrtare për çështjen e Katalonjës...

Temperaturat zbresin në minus, ja ditët më të ftohta të kësaj jave

Pas ditëve te ngrohta të vjeshtës vijne temperaturat e uleta. Meteoalb parashikon se kjo jave qe sapo hyri do te jete e kthjellet, por...

Vdekja e Adelajdës, gazetarja e njohur me një reagim të fortë: Dje Facebook-u hyri...

Pas të gjithë reagimeve të ndjera dje për vdekjen e parakohshme të Adelajdës, gazetarja e njohur Beti Njuma vjen me një përjetim ndryshe. Duke...

Ema Andrea “e çmendur” dhe topless në skenë. Thyen tabutë në teatër.

Ema Andrea është shfaqur unike dhe e pazëvendësueshme mbrëmjen e së shtunës, në rolin e nënës te shfaqja me regji të Dino Mustafiç. E...

Shkrihet Akademia e Shkencave, Rama: Nuk hedhim lekë për mbeturinën sovjetike

Akademia e Shkencave do të shkrihet. Lajmi e dha sot Kryeministri Edi Rama i cili pas debateve të shumta mbi këtë institucion tha se...

Maqedoni/ Ja kush i fitoi zgjedhjet në komunat e banuara nga shqiptarët

Partia Bashkimi Demokratik për Integrim në Maqedoni shpalli fitoren në komunat kryesore të banuara nga shqiptarët pas balotazhit të zhvilluar këtë të diel. Kreu i...