Home KRYESORE Kardiologu bën zbulimin e shekullit, ja receta me përbërës natyralë që “marrosi”gjermanët

Kardiologu bën zbulimin e shekullit, ja receta me përbërës natyralë që “marrosi”gjermanët

Një mjek kardiolog gjerman që e ka krijuar këtë recetë e cila ka marrë një popullaritet të gjerë në Gjermani. Kë të ai e tregon me fakte për faqen “Why don’t you try this”, ku thotë se kjo pije ka efekt në trajtimin e arterieve të bllokuara dhe uljen e kolesterinës.

Përbërësit që ju nevojiten janë:

4 limonë me lëkurë

4 thelpinj hudhër

2 litra ujë

1 rrënjë xhenxhefili

Përgatitja:

Pastrojini përbërësit, priteni limonin dhe hiqini lëkurën hudhrës dhe xhenxhefilit, më pas hidhini në mikser. Lëngun e përftuar vendoseni në zjarr të ulët dhe shtoni pak ujë sa të marrë valë. Lëreni të ftohet në një shishe qelqi në frigorifer. Konsumojeni çdo mëngjes me stomakun bosh dhe në mbrëmje 2 orë para gjumit./360grade.al

Share: