Home KRYESORE Kryeministri kanadez kopjon kryeministrin tone? Po, por jo me atlete te bardha…

Kryeministri kanadez kopjon kryeministrin tone? Po, por jo me atlete te bardha…

0

Kryeministri kanadez Justin Trudeau nuk qëndroi as kësaj here larg vëmendjes së mediave.

Në Forumin Botëror Ekonomik në Davos të Zvicrës, çorapet e tij janë bërë objekt diskutimi për faktin se ishin ngjyrë vjollcë dhe me figurat e disa rosave me ngjyrë të verdhë.

Gjatë momentit që po flitej për fuqizimin e rolit të femrave në botë, ai ngriti pantallonat e tij, duke shfaqur në këtë mënyrë çorapet me rosa.

Nuk dihet ende mesazhi që ka dashur të përcjell Trudeau, por disa politikanë kanë refuzuar që të komentojnë mbi shijet e tij të modës, ndërsa disa të tjerë kanë buzëqeshur.

Pritet dhe nje reagim i kryeministrit shqiptar Edi Rama i cili mund te kerkoje edhe te drejten e autorit per thyerjen e tabube ne takimet zyrtare te rendesise se larte boterore…!

Share:
Reklama juaj