Home KRYESORE VIDEO/ Stuhia paralizon qytetin verior, bore dhe erë e fortë

VIDEO/ Stuhia paralizon qytetin verior, bore dhe erë e fortë

Në Bulqizë ka nisur një stuhi e fuqishme e shoqëruar me erë dhe borë. Temperaturat janë ulur ndjeshëm dhe në qytet nuk ka asnjë lëvizje. Banorët janë mbyllur brenda, pasi qarkullimi është i pamundur.

Ende nuk raportohen dëme në qytet, por në zonën periferike, situata është më e rëndë. Bora ka arritur në dhjetë centimetra brenda pak minutash dhe policia u kërkon drejtuesve të mos lëvizin pa zinxhirë./abc news

Share: