Home 2018 April 10

Daily Archives: 10 April, 2018

Sarkazma e Genc Deromemaj per te majten

Po ata shqiptarë që njihen si mbështës të së majtës, përse nuk i bashkohen protestës për taksa më të ulta? Të jenë vallë të përjashtuar...

Pushtimi i vendit më 7 Prill 1939 dhe disa pikëpyetje të reja…

Nga Sulejman Gjana Traktati i Paqes i 10 shkurtit 1947 njihet shumë pak nga historiografia zyrtare në Shqipëri, për të mos thënë që nuk është...

Zjarr… Nga Adam Zagajewski

Përktheu: Elona Caslli Ndoshta unë jam një besimtar i rëndomtë i shtresës së mesme, që beson ende tek të drejtat e njeriut. Fjala “liri” është e thjeshtë...

Neranxi: Reagim i fuqishëm i tregtarëve!

Nga Nikollaq Neranxi* Mbyllje masive e qepenave në çdo cep të Shqipërisë! Shpresoj shumë që Edi Rama, Erion Veliaj dhe të tjerë pushtetarë të dinë ta...

Neranxi: 11-12 te mbyllim qepenat!

Nga Nikollaq Neranxi * Mirmengjes te gjitheve! Sot eshte dita per ti treguar pushtetit se ne, sipermarrja e lire, e vogel, e mesme apo e...

Horoskopi, 10 prill 2018

Dashi Tani që Afërdita në shenjën tuaj është në një pozicion dominues sektori i dashurisë do të gëzojë një mbështetje të madhe dhe, nuk është...

Lufta e Propagandës ! Nga Dritan Haxhiraj.

Prej 48 orësh në SHBA jepen në vazhdimesi në ekranet e mediave lider në botë imazhet drithëruese të fëmijëve sirian të vdekur ose të...