Home 2018 April 30

Daily Archives: 30 April, 2018

Abrahami dhe pse djemtë e tij u bën armiq?

Nga Lis Bukuroca Konfliktet fetare: Myslimanët, të krishterët dhe hebrenjtë bashkon prejardhja e njëjtë – çfarë bën atëherë pajtimin kaq të vështirë? Jo dëshmia biblike,...

“Marëdhënia me Erdogan”, shpërthen Rama: Këto janë…

Kryeministri Edi Rama i ftuar në Ora news ka komentuar, deklaratat e tij lidhur me rrezikun e ndikimit rus dhe rritjen e radikalizmit islamik...

Rreziku i ndikimit rus, Rama bën deklaratën e fortë: Nuk është më sekret…

Kryeministri Edi Rama i ftuar në Ora news ka komentuar, deklaratat e tij lidhur me rrezikun e ndikimit rus dhe rritjen e radikalizmit islamik...

Euro në pikiatë, vendos tjetër rekord, niveli më i ulët që nga shkurti 2009

Monedha e përbashkët ka shënuar një tjetër rënie gjatë ditës së sotme në tregun e brendshëm valutor. Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë,...

Ndikimi rus në Shqipëri? Nishani: Rama e ka ekzagjeruar!

Ish-Presidenti Bujar Nishani theksoi se Shqipëria ka shanset më të mëdha që t’i hapen negociatat me Bashkimin Europian. Por Nishani tha se fatkeqësisht ka një...

Habit Patozi: Berisha nuk e do këtë që po ndodh në PD, por ka...

Një prej kritikëve të Bashës, Astrit Patoz, në intervistën e tij në Real Story në Vizion Plus ka thënë se Basha ka bërë përpjekje...

Rama flet për rrjetin e rrezikshëm që ndodhet këtu ne Shqipëri!

Duke komentuar kritikat e raporteve me Turqinë, të cilat shpesh nga analistë janë quajtur edhe si kërcënim, kryeministri Edi Rama tha se këto janë...

Autobuzi i Shijeve i Neranxit intrigon drejt nje bashkëpunimi kulinar midis Piemontes dhe Shqipërisë

Jo vetëm aeroplanët, edhe autobusët cojne drejt bashkëpunimeve të reja dhe strategjike. Nga Alessandro Zorgniotti Sfida e shijeve dhe ideve te N. Neranxi shkon në hapësira...

Para vettingut, tre gjyqtarë ikin për “arsye shëndetësore”

“Kushdo që e ndjen veten të papërshtashëm le të japë dorëheqjen. Dorëhqja është individuale, nuk është kolektive”, deklaronte të shtunën Gerd Hoxha, kreu i...

Jam me fat që partneri im është i shenjës së demit. Zbuloni 8 arsyet!

Sipas ekspertëve edhe shenja e horoskopit ndikon në sjelljen e njerëzve. Më saktësisht po flasim për partnerin, meqë jemi në periudhën e shenjës së demit....