Home KRYESORE Video/ Ish-ministri “përplaset” me Lorenc Vangjelin

Video/ Ish-ministri “përplaset” me Lorenc Vangjelin

Ish-ministri Gazmend Bardhi, ka patur një debat të fortë me analistin Lorenc Vangjeli në emisionin Opinion.

Debati mes tyre ndodhi për çështjen e ministrit të Brëndshëm Fatmir Xhafa, i cili akuzohet se ka ndihmuar vëllain e dënuar për trafik droge, duke përdorur funksionet publiket.

Bardhi dhe Vangjeli janë ngritur të dy në këmbë për të shpjeguar në videowall ligjet e kodit penal. Kjo i ka përplasur dy të fuarit në studio, të cilët nuk binin dakord sa i përket interpretimit të neneve lidhur me këtë çështje.

Ndiqni në videon më poshtë debatin e plotë:/opinion.al

Share: