Home Ja Pse Shqipëria nuk behet si Zvicera Vasili: Autostraden e mbyllen.Po 10 milion turistet nga malet si kaçake do...

Vasili: Autostraden e mbyllen.Po 10 milion turistet nga malet si kaçake do kalojne?!

Nga Petrit Vasili

Thone qe priten 10 milion turiste ne Shqiperi kete vit.

Autostraden Tirane Durres e mbyllen keta “strateget” e turizmit pikerisht ne startin e sezonit turistik.E padegjuar kjo bëmë e fundit e ketyre.

Po keta 10 milion turistet nga do ti bien per te dale ne det.

Nga kodrat e nga malet i bie, se rruge tjeter nuk ka.

Po mijra shqiptareve qe duan edhe ata te bejne pushime pse jua nxijne jeten xhanem.

Po atyre qe merren me bisnesin e turizmit e qe duhet te bejne furnizime e te presin turistet pse i torturojne.

Pse ja humbasin bisnesit gjithe keto para’,po ekonomine kombetare pse e demtojne.

Jane te paafte dhe kaq.

Presim tani degjesen e radhes te kryeministrit shkollepak qe tu shpjegoje njerezve se sa mire eshte t’i besh gropen turizmit.Fol kryeminister fol se e bere edhe Shvejkun qe te harrohet.

Vertet kryeminister s’ke asnje faj se ty s’te duhet gje per cfare flet vete.

Share: