KRYESORET

Pse Trump njohu Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit?

Nga LUCIA ANNUNZIATA Presidenti Trump na ka mësuar me shumë vendime të paparashikuara dhe të habitshme në politikën e jashtme. Që nga prishja e marrëveshjes bërthamore...

QASJE POLITIKE

Pse Trump njohu Jeruzalemin si kryeqytet të Izraelit?

Nga LUCIA ANNUNZIATA Presidenti Trump na ka mësuar me shumë vendime të paparashikuara dhe të habitshme në politikën e jashtme. Që nga prishja e marrëveshjes bërthamore...

QASJE NDAJ PALIGJSHMERISE

‘Habilaj’, ja kapitulli 4 i plotë me përgjimet në dosjen 1600...

Report TV ka siguruar detaje të reja nga dosjen 1600 faqe të prokurorisë së Katanias. Në këtë dosja përfshihet i gjithë hetimi për grupin...

SPROVA LETRARE

Përtej vështrimit… Nga Thomaidha Tanuçi Cullufe

Ajo ditë dhjetori po trokiste aq mrekullisht. Kishte ditë që zgjoheshe me një ndjenjë të përzierë dimërore dhe pranverore bashkë e kur shkelje mbi gjethet...

POEZI

HIRI

Sytë…Nga Klodeta Dibra

JETOJE JETËN

Vetëtin mbi det…

LAJMET E FUNDIT

ME TE RENDESISHMET

QASJE POLITIKE

QASJE SATIRE

HISTORIA IME