Tags Posts tagged with "kodi zgjedhor"

Tag: kodi zgjedhor

Topi: Rama e Basha e kanë pranuar gabimin në kodin zgjedhor...

Kreu i Partisë Fryma e Re Demokratike, Bamir Topi me anë të një deklarate për shtyp është shprehur se kreu i PS, Edi Rama...

KQZ drejt skandalit ligjor, rrezikon deri në 7 vjet burg?

PS dhe LSI i bënë sot një kërkesë të paprecedent KQZ-së: të shtyjë afatin e regjistrimit të koalicioneve. E gjithë kjo, pasi dy aleatët...

Aleatët e vegjël “tradhëtojnë” partite mëdha për zgjedhjet e 18 qershorit

Teksa data 18 prill shënon fundin e afatit ligjor për t’u regjistruar në zgjedhjet e qershorit, disa nga partitë e spektrit të djathtë dhe...

Kauza e 40* partive nuk duhet të vonohet

Nga Gaqo Apostoli* Mbi gjithshka Shqipëria, me Zgjedhje të Lira e të Ndershme 1. Establishmenti PS/LSI/PD pengon amendamentet e Kodit Zgjedhor Mos shqyrtimi i projekt amendamenteve të...

Borchardt: Qarkullojnë më shumë se 2 miliardë euro para të pista...

Në intervistën e parë televizive që prej marrjes së detyrës, Ambasadori i OSBE në Tiranë, Bernd Borchardt, në “Tonight Iva Tare” tha se OSBE...

7 mijë emra për 45 ditë, KQZ e pamundur të identifikojë...

Pavarësisht se zgjedhjet parlamentare të 18 qershorit do të zhvillohen me një “rrjetë ligjore” për të penguar kriminelët të depërtojnë në Kuvend, ligji i...

OSBE-ja “zgjohet” ndaj sorollatjeve socialiste për reformën zgjedhore!

Nga Denion Mejdani Ambasadori i OSBE-së në vendin tonë, z Borchardt, në një intervistë të kohës së fundit deklaroi që është shumë vonë për një...

Kreu i LDE Galdini: Pa votim elektronik, kemi votime sipas tregut,...

Nje dite pas firmosjes se Memorandumit per zgjedhje te lira dhe te ndershme, nga Partite e Koalicionit Opozitar, edhe LDE - Partia per Liri,...

Nard Ndoka: Votimi elektronik, “bibla” e zgjedhjeve!

Nga Nard Ndoka Ka nje qendrim te palekundur sot nga opozita parlamentare per standardet e zgjedhjeve, te vetmin kusht dhe garanci, votimin elektronik! Mazhoranca thote sot,...

Për kujtesë ndaj Zgjedhjeve te 2017

Nga Frederik Ruço Qytetarëve, duhet t’iu mbushet mendia njëherë e përgjithmon se, demokracia ‘’Aristoteliane’’ nuk vjen me politikanbërsit aktual dhe, atyreve që i u vinë...