Home Tags Shtepia e bardhe

Tag: Shtepia e bardhe

Shtëpia e Bardhë: Sanksione të reja ndaj Rusisë

Shtëpia e Bardhë tha të hënën se Shtetet e Bashkuara po shqyrtojnë vendosjen e sanksioneve të reja ndaj Rusisë, për mbështetjen ndaj Presidentit Bashar...

Këto fjalë nuk mund të përdoren më në SHBA, Trump jep...

Një tjetër vendim i presidentit Trump ka shkaktuar debate në SHBA. Shtëpia e Bardhë së fundmi, u ka dërguar disa agjencive federale, lista me...

E rendesishme, Shtëpia e Bardhë synon të ndryshojë sistemin aktual të...

Shtëpia e Bardhë po fillon një fushatë për të kthyer opinionin publik amerikan kundër sistemit aktual të vendit për emigracionin, i cili bazohet përgjithësisht...

Trump, së shpejti stafi i Shtëpisë së Bardhë nuk mund të...

Presidenti Donald Trump së shpejti mund të ndalojë stafin e Shtëpisë së Bardhë të përdori telefonat celularë gjatë kohës që janë në punë. Kjo...

Kush është durrsaku që ka hapur biznes pranë Shtëpisë së Bardhë?

Një shqiptar ka hapur një biznes tepër të suksesshëm shumë pranë Shtëpisë së Bardhë dhe zyrave të presidentit Donald Trump. Kjo histori suksesi na...

Thaçi në Shtëpinë e Bardhë me zv.presidenti amerikan (FOTO)

Zëvendëspresidenti i Shteteve të Bashkuara, Mike Pence priti sot për një takim në Shtëpinë e Bardhë presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi. Ata biseduan për...

Turi i parë si President, ja vendet që do të vizitojë...

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump do të vizitojë Arabinë Saudite, Izraelin dhe Vatikanin më vonë gjatë këtij muaji, gjatë turneut të tij...

“Luftë” mes dy grave të Shtëpisë së Bardhë

Rivalitet i fortë dhe marrëdhënie e ftohte mes zonjes se Parë te SHBA Melania Trump dhe vajzes se Donald Trump Ivanka Trump, shkruan Vanity...

SHBA: “Rusët mbështetën grushtin e dështuar të shtetit në Malin e...

Shtëpia e Bardhë dha sot një goditje për Rusinë duke konfirmuar se kishte marrë informacione të besueshme sipas të cilave Moska ka dhënë mbështjetjen...

Brënda Shtëpisë së Bardhë, paranoja dhe trazira në mesin e personelit...

Në West Wing, Reince Priebus dhe Steve Bannon zënë pozicionet më të lakmuara. Priebus, shefi i stafit, gëzon vetëm një oborr në natyrë në...