Home KRYESORE Ilir Beqja sherr me deputeten e PD…

Ilir Beqja sherr me deputeten e PD…

Ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj, është përfshirë në disa debate të ashpra me deputetet e PD-së gjatë seancës së sotme, duke kaluar edhe në fyerje. Deputetet demokrate Albina Deda dhe Arbjola Halimi e kanë akuzuar Beqajn se ka penguar transplantin e një djali të sëmurë. Ato e kanë etiketuar Beqajn si të korruptuar dhe hajdut situate e cila degjeneroi deri ne faktin sa Beqja e ka cilësoi nga vendi deputeten Deda, “kafsh딝 dhe kjo e fundit tha se Beqaj është i droguar. Pas kësaj, deputetët e PD-së u ngritën në këmbë dhe kërkuar ndërprerjen e seancës dhe ndëshkimin e Beqajt. Kjo situate e rende përfundoi me xhestin civil te ministrit Ilir Beqaj i cili ne fund kërkoi ndjese për fjalët e thëna ne aulen e parlamentit. Xhesti civil i ndjesës është pak i njohur ne politiken shqiptare, për fat te keq!

Share: