Home KRYESORE Ngjela: Blushi synon të marrë PS-në! Ja fut kot!

Ngjela: Blushi synon të marrë PS-në! Ja fut kot!

Avokati dhe politikani Spartak Ngjela thotë se Ben Blushi kërkon të marrë drejtimin e Partisë Socialiste. “Fakti që Rama ka frikë të bëjë zgjedhje për krytetar partie, shenjat janë se Blushi dhe ekipi i tij duhet të jenë të fortë,” tha Ngjela dje për gazetën Sot. Vetë Blushi pak ditë më parë shprehej se ka ardhur koha për diçka të re në politikë, që u kuptua si një paralajmërim i tij për krijimin e një partie të re. Fakti që Rama ka frikë të bëjë zgjedhje për krytetar partie, shenjat janë se Blushi dhe ekipi i tij duhet të jenë të fortë,” tha Ngjela për gazetën “Sot”. Perqasje.com beson se nuk ka asnjë gjase qe Ben Blushi te merret me një projekt te tille politik. Ai me sa duket ka rene dakord me veten, por edhe Ramen e PS qe te vazhdoje te beje kritikun ne PS pa bere dem specifik ndaj saj! Koha do e vërtetoje cili ka te drejte! Avokati qe do te jete ne qendër te vëmendjes mediatike, apo ne!

 

Share: