Home KRYESORE AK: Reagim për udhëtimin e Edi Ramës në Miami SHBA dhe kundër-reagimi...

AK: Reagim për udhëtimin e Edi Ramës në Miami SHBA dhe kundër-reagimi i Kryeministrisë

Aleanca KuqeZi i uron rruge te “mbare” Kryeministrit Rama per pushimet e tij ne Miami te Shteteve te Bashkuara te Amerikes. Udhetimi mbi Atlantik do jetë plot turbulenca popullore dhe i kujtojme zotit Rama qe kur te jete mbi re te kete parasysh:

1 Eshte Kryeministri i popullit me te varfer ne Europe
2 Drejton popullin me numrin me te madh te azilanteve
3 Eshte kreu i qeverise se nje vendi ne krize ekonomike dhe mjerim
4 Zoti Rama qeveris vendin me numrin me te larte te vrasjeve ne Kontinent
5 Hoteli i Miamit sa kamata e energjise e gjithe shqiperise

Pushimet ne hotelet me luksoze te amerikes jane cinizmi dhe arroganca me e peshtire politike ndaj nje populli te shtypur e te varfer. Turisti Rama ne 365 dite fluturoi 80 here jashte dhe Aleanca Kuqezi ka vetem nje pyetje: Zoti Kryeminister, kur do te kini miresine te vini per nje vizite zyrtare ne Tirane?

Sqarim nga zyra e Kryeministrit Edi Rama në lidhje me udhëtimin ne SHBA:

“Kryeministri Edi Rama së bashku me bashkëshorten do të kalojnë tre ditë në SHBA, të ftuar për të marrë pjesë në një gëzim familjar të miqve të familjes së tyre. Çdo koment tjetër mbi këtë udhëtim është spekulim.”

Share: