Home I pakategorizuar MBRO PARKUN, MBRO PROTESTUESIT!

MBRO PARKUN, MBRO PROTESTUESIT!

Nga Besnik Aliaj

Lironi te arrestuarit! Te therret mbledhja urgjente e Keshillit Bashkiak ne se ka mbet ende sadopak qyetatari e patriotizem!

Parku do te jete”Vaterloja” politike dhe sociale qe do te rrezoje jo vetem Bashkine por vete Qeverine! Keshtu eshte kur nuk degjon njerezit dhe shoqerine! Por eshte koha tashme qe LSI te shprehet qarte ne se eshte me qytetaret apo me interesat okulte te medias-biznes dhe oligarkise politiko-ekonomike.

Ne se kjo heshtje “pseudo-maxhorance” vlen per te blere nje kolltuk presidencial, neser do jete pjese e nje faji te madh, ku heshtja nuk ben me fajde! Nderkohe PD ska c’pret me por t’i jape drejtim dhe shprese revoltes qytetare! Boll me! Filloni duke u distancuar publikisht nga oligarkia. Vetem atehere behesh i besueshem!

FB_IMG_1457282134460FB_IMG_1457282111236

Share: