Home KRYESORE Shkullaku: Edi Rama po ringre Kultin e Individit

Shkullaku: Edi Rama po ringre Kultin e Individit

Gazetari Armand Shkullaku ne editorialin e tij per Lapsi.al thote se për ata që nuk e kanë njohur periudhën e regjimit komunist në Shqipëri, duhet te dine se takimi i fundit partiak i kryeministrit Edi Rama në Shkodër, është një shembull i mirë studimi për të kuptuar mekanizmin e ngritjes së kultit të individit dhe adhurimit të tij nga turma, pavarësisht gjendjes në të cilën ndodhet kjo turmë. Sipas Shkullakut në pallatin e sportit të Shkodrës, gjithçka ishte kuruar me kujdes për të pritur udhëheqësin dhe ne fakt ky konstatim duket i vonuar. Kjo ka ndodhur ne te gjitha takimet e Edi Rames, si para tij Sali Berishes. Ne shoqerite e varfera si kjo e jona per fat te keq keshtu funksionon.

Share: