Home KRYESORE Grabar-Kitaroviq: Dëshmi e miqësisë mes Kroacisë e Kosovës.”

Grabar-Kitaroviq: Dëshmi e miqësisë mes Kroacisë e Kosovës.”

Presidentja e Kroacisë, Kolinda Grabar-Kitaroviq ka thenë se prezenca e saj në ceremoninë inauguruese të presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi dëshmon miqësinë e thellë të të dy shteteve.

Znj. Grabar-Kitaroviq, nëpërmjet një fotografie të postuar në faqen e saj zyrtare në Facebook, shoqëruar me një tekst të shkurtër shkruan: “Sot qëndrova në Prishtinë për të dëshmuar miqësinë e thellë mes Kroacisë e Kosovës.”

Grabar-Kitaroviq dhe Bujar Nishani, ishin të vetmit presidentë që pranuan ftesën për të marrë pjesë në këtë ceremoni.

Share: