Home KRYESORE SHBA, tre sulme me armë brenda një dite, tetë persona humbin jetën

SHBA, tre sulme me armë brenda një dite, tetë persona humbin jetën

Një sulm me armë në Mississippi të Shteteve të Bashkuara të Amerikës ka lënë 8 të vdekur, duke përfshirë edhe një zv-shef lokal të policisë, shkruan BBC.

Sulmi ndodhi në tre vende të ndryshme në qytezën e Linkoln në jug të Missisipit. Një person i dyshuar, i emërtuar nga mediat lokale si Cory Godbolt, u arrestua menjëherë mëngjesin e të dielës dhe për momentin ndodhet në paraburgim të policisë.

Autoritetet thonë se është ende herët për të shqyrtuar ndonjë motiv të mundshëm pas vrasjeve. Zv-shefi i sherifëve që vdiq gjatë sulmit quhet William Durr, 36 vjeç. Pranë tij u gjetën edhe 3 gra të tjera të vdekura.

Ndërsa të shtënat e tjera ndodhën në vendin e quajtur Brookhaven, ku u gjendën trupat e dy meshkujve të rinj. Skena e tretë e krimit ndodhi në lindje të Linkolnit, ku gjetën vdekjen një burrë dhe një grua./360grade.al

Share: