Home KRYESORE Shkëlzen Berisha: Kush e do Azemin gjallë, të vrasë frikën

Shkëlzen Berisha: Kush e do Azemin gjallë, të vrasë frikën

Djali i ish-Kryeministrit Sali Berisha, Shkëlzen Berisha përmes një statusi në rrjetet sociale i kërkon liderit të partisë së tij të vrasë frikën dhe të përballet me kundërshtarët edhe në nder të Azemit.

Statusi i Shkëlzen Berishës në facebook

27 vjet me pare Azem Hajdari ne krye te studenteve rrezoi diktaturen.Pas 27 vjetesh qeverine e drejton pinjolli i vrasesit te poetit Havzi Nela, ministrine e jashtme pinjolli i sekretarit te pare, ministrine e brendshme hetuesi i diktatures,ndersa parlamentin arkitekti i masakres se 2 prillit ne Shkoder. Sot nderim per Azemin nuk jane ceremonite por aksioni politik dhe lufta pa kompromis me “kufomat” e pinjollet e diktatures. Kush e do Azemin te gjalle duhet te vrase friken dhe te perballet me kundershtaret e trashegimise se tij. Perndryshe nderimi per te eshte thjesht nje ritual per te “fshehur” deshtimin tone.

Share: