Home FOTO SA 1000 FJALE Foto-Lajm, presidenti Ilir Meta takon se bashku kreret fetare me patriarkun Rus

Foto-Lajm, presidenti Ilir Meta takon se bashku kreret fetare me patriarkun Rus

Nga zyra e shtypit te Presidences eshte shperndare kjo foto ky tregohet presidenti Ilir Meta midis kreut te Komunitetit Musliman Skender Brucaj ne takim me Patriarkun e Kishes Ortodokse Ruse dhe pas tyre Baba Mondi, krey i Bektashizmit mbare boteror. Ne fakt politikani Ilir Meta eshte shquar per ndermjetesimet politike dhe ky moment nuk ben perjashtim.

Share: