Home Gjeo-Ekonomia “Plasi puna!”, Berisha nxjerr shifrat: Ja ku i punësoi Rama 10 mijë...

“Plasi puna!”, Berisha nxjerr shifrat: Ja ku i punësoi Rama 10 mijë shqiptarë në 4 muaj

Duke ironizuar deklaratat e kryeministrit Edi Rama, ish kryeministri Sali Berisha në një postim në rrjetet sociale ka renditur shifrat e shqiptarëve që janë punësuar në 4 muaj, por këta janë të gjithë refugjatë sipas lish liderit të PD.

REAGIMI I PLOTE:

Plasi puna!?

34276651_1017111038449803_8309200209385095168_n

Ja dhe 10 mije vendet e punes qe krijoi Piktori deshtak ne 4 muaj!

Te dashur miq, Noriega deklaron se ne kater muajt qe kaluan ka punesuar 10,000 shqiptare!?!?

Une e di se ju nuk e besoni pasi ai ne cdo fjale nxjerr rrena taze, por kesaj here ai tha te verteten dhe konkretisht ja vendet ku i punesoi 10 mije vete ne 4 muaj:

-7400 u punesuan refugjate ne France. Shqiperia kete vit ze vendin e pare ne bote per punesimin refugjat ne France te qytetareve te saj!

-2000 u punesuan refugjate ne Gjermani!

-1500 u punesuan ne Mbreterine e Bashkuar

-800 u punesuan ne Vendet e Ulta

-700 ne Suedi dhe Norvegji dhe

-2000 te tjere ne SHBA, Kanada, Katar etj.

Pra miq, mund themi me te madhe: Sihariq se plasi puna!! Dhe kur plasin te mirat hapua deren!

Piktori deshtak jo qe nuk genjeu, por nga frika se ju nuk do ta besoni foli vetem per nje pjese te shqiptareve te punesuar si refugjate kater muajt e pare te ketij viti!

Ndaj dhe se bashku le t’i themi: Aferim more Edvin aferim, puna jote s’ka mbarim, s’ka mbarim! sb

Share: