Home KRYESORE Video që po bën xhiron e rrjetin, Juncker i sëmur apo i...

Video që po bën xhiron e rrjetin, Juncker i sëmur apo i dehur në samitin e Natos?

Nëse samiti i NATO-s ishte i vështirë për dhjetra udhëheqës që merrnin pjesë, ai duket se ka qenë edhe më i vështirë për Presidentin e Komisionit Europian, Jean-Claude Juncker.

Udhëheqësi i BE-së u pa të pengohej dhe të humbiste ekuilibrin e tij disa herë përpara një darke gala të mërkurën.

Zyra e zotit Juncker nuk pranoi të komentojë, duke përmendur shqetësimet e privatësisë.

Pavarësisht kësaj ky detaj është komentuar në shumë media ndërkombëtare, të cilat kanë qëndrime të ndyshme.

Sipas një artikulli të “The Sun” , më maj të vitit 2017, Z. Juncker u përball me situatë të vështira pasi u deklarua se ishte i dehur gjatë samitit të paqes të Kombeve të Bashkuara në Gjenevë , Zvicër.

Burime diplomatike kanë thënë për “The Sun” në kohën kur shefi i Komisionit të BE ishte “dukshëm” i dehur.

Më tej shkruhet se pas këtij qëndrimi ndihmësit e BE-së thanë se 63-vjeçari po vuante nga nervi shiatik – një gjendje e dhimbshme që mund të ndikojë në lëvizjen dhe ekuilibrin e dikujt.

Z. Juncker ka shpjeguar se ndonjëherë është i pasigurt në këmbët e tij për shkak të problemeve të këmbës të shkaktuara nga një aksident serioz me makinë në vitin 1989.


360grade.al

Share: