Home KRYESORE Dosje amerikane në prokurori? Basha, Vangjelit: Nuk më shantazhoni dot!

Dosje amerikane në prokurori? Basha, Vangjelit: Nuk më shantazhoni dot!

Kryetari i Partisë Demokratike, Luzlim Basha u pyet në studion e “Opinion” për deklaratën e kryeministrit Rama se “nuk mund ta mbajë të fshehtë atë që dinë ata të dy”… Pyetja është çfarë është kjo “që dinë këta të dy” dhe që Rama nuk e thotë.

Gazetari Lorenc Vangjeli aludoi për mbërritjen e një dosjeje nga SHBA për çështjen e lobimit të PD-së në Uashington, por sipas Bashës nuk ka asgjë të vërtetë në këtë pikë dhe e cilesoi nderhyrjen e Vangjelit si shantazh dhe se e dinte qendrimin e Vangjelit i cili eshte shpesh i ngjashem me te kryeministrit Edi Rama

Share: