Home KRYESORE Rama i drejtohet me ironi Bashës: Qetësohu Lulëzim, mos bëj nevrikun xhan

Rama i drejtohet me ironi Bashës: Qetësohu Lulëzim, mos bëj nevrikun xhan

Kryeministri Edi Rama, në një postim të bërë në Twitter, i është drejtuar me ironi kryetarit të PD, Lulzim Basha. Rama është shprehur se kryedemokrati e ktheu shqupin në Kinostudio. 

Pas shpallës në kërkim të Albert Veliut, i njohur si “Babalja”, i cili akuzohet për kalim të paligjshëm të kufirit dhe kallëzim të rremë në bashkëpunim, Rama shkruan:

“Qetësohu Lulëzim!Mos bëj nevrikun kot xhan se s’ta ka fajin askush që e bëre Shqupin Kinostudio.Tani fli deri pasnesër kur të kem ca të reja për ty e për tërë lehaqeniet e klubeve politike e mediatike, që siç dhunuan 10 ditë rresht një vajzë dhunojnë përditë publikun shqiptar”, shkruan Rama…”

Share: