Home KRYESORE Bojkoti i studentëve dhe vendimi i marrë, reagon zv/kryeministri Braçe

Bojkoti i studentëve dhe vendimi i marrë, reagon zv/kryeministri Braçe

Kryetari i Komisionit Parlamentar te Ekonomise,

Pas vendimit të studentëve për të vijuar bojkotin e mësimit, pas mbledhjes së bërë mbrëmjen e sotme me një pjesë të tyre, ka ardhur edhe reagimi i parë nga qeveria.

Zv. kryeministri, Erion Braçe, në një postim të bërë në rrjetet sociale, është shprehur se ky vendim nuk është i drejtë duke shtuar se është organizim partiak.

Postimi i plotë:

#MeStudentet

Nje klase nuk mund te bllokoje nje Fakultet; disa klasa ne disa fakultete nuk mund te bllokojne nje Universitet; 5 universitete nuk mund tu djegin vitin 60-70 mije studenteve!

Nje klase perballe 70 mijeve eshte #ePadrejte #ePandershme #eDhunshme #Partiake

v.l/ Dita

Share: