Home KRYESORE Tërmeti apokaliptik, shkon në 20 numri i viktimave

Tërmeti apokaliptik, shkon në 20 numri i viktimave

Ministria e Mbrojtjes konfirmon se ka shkuar ne 20 numri i viktimave, si pasoje e termetit tragjik qe ka goditur vendin diten e sotme.
Ndërkohë që nga rrënojat janë nxjerrë të gjallë dhe te demtuar 42 persona.

Ekipet e emergjencave vijojnë operacionin e kërkim-shpëtimit në banesat dhe pallatet e dëmtuara në Durrës e Thumanë dhe pritet qe numri te rritet i viktimave!

Numri i personave të lënduar shkon në mbi 600 vetë te cilet jane paraqitur ne spitale!

Share: