Home KRYESORE Tërmeti/ Rama: Viti i Ri s’duhet të gjejë asnjë rrënojë dhimbjeje

Tërmeti/ Rama: Viti i Ri s’duhet të gjejë asnjë rrënojë dhimbjeje

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Londër, ku merr pjesë në Samitin e NATO-s.

Ndërkohë, Rama ka reaguar përsëri në lidhje me situatën e krijuar nga tërmeti tragjik i 26 nëntorit, i cili la pas dhjetëra viktima, qindra të plagosur dhe dëme të shumta materiale.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, kryeministri shprehet se;“Viti i Ri s’duhet të gjejë asnjë rrënojë dhimbjeje të papastruar në Durrës e Thumanë dhe në vend të tyre, duhet të sjellë edhe disa parqe të kujtesës së kësaj tragjedie”.

Postimi i Ramës

#TiNukDoJeshKurrëVetëm😢👐🏿🇦🇱

Viti i Ri s’duhet të gjejë asnjë rrënojë dhimbjeje të papastruar në Durrës e Thumanë dhe në vend të tyre, duhet të sjellë edhe disa parqe të kujtesës së kësaj tragjedie🙏

https://e-albania.al/dhuro./ Opinion.al

Share: