Home KRYESORE U kapën në rrugë jashtë orarit të lejuar, gjobitën 165 qytetarë

U kapën në rrugë jashtë orarit të lejuar, gjobitën 165 qytetarë

Policia ka gjobitur 165 qytetarë me nga 10 000 lekë gjobë pasi u gjetën duke ecur në rrugë jashtë fashave të orareve të lejuara.

Burime zyrtare bëjnë me dije se gjobat u janë vënë atyre që u kapën në rrugë pas orës 10:00 të paradites së sotme.

“Në të gjithë vendin, prej orës 10:00 deri në këto momente janë ndëshkuar me masë administrative me vlerën 10.000 lekë secila, 165 shtetas, të cilët nuk kanë respektuar oraret kufizuese.

Policia e Shtetit apelon për të gjithë qytetarët që secili të kontribuojë për të parandaluar përhapjen e COVID-19, duke respektuar me rigorozitet masat kufizuese të ndërmarra për këtë qëllim”, bën me dije policia.

Njoftimi i plotë

Policia e Shtetit

Respektimi i masave kufizuese, në të mirë të vetes dhe të njerëzve përreth.

Në zbatim të masave kufizuese për parandalimin e përhapjes së COVID-19, në të gjithë territorin e vendit, shërbimet e Policisë së Shtetit kanë ushtruar dhe vijojnë të ushtrojnë kontrolle për zbatimin e një prej masave kufizuese, asaj të kufizimit të daljes vetëm në fashat orare 06:00 – 10:00 dhe 16:00 –18:00, për të gjithë qytetarët.

Në të gjithë vendin, prej orës 10:00 deri në këto momente janë ndëshkuar me masë administrative me vlerën 10.000 lekë secila, 165 shtetas, të cilët nuk kanë respektuar oraret kufizuese.

Policia e Shtetit apelon për të gjithë qytetarët që secili të kontribuojë për të parandaluar përhapjen e COVID-19, duke respektuar me rigorozitet masat kufizuese të ndërmarra për këtë qëllim.

Share: