Home KRYESORE Qeveria firmos kontratën për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë-Durrës

Qeveria firmos kontratën për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë-Durrës

Qeveria shqiptare ka firmosur kontratën për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë – Durrës.

Përmes një postimi në “Facebook”, kryeministri Edi Rama thekson se ky është një investim strategjik që hap kapitullin e Rilindjes së Hekurudhës Shqiptare.

Mesazhi i Ramës:

LAJM I MIRË – Pas më shumë se 3 vjetësh projektim, procedura financimi dhe garë ndërkombëtare firmosim kontratën për ndërtimin e hekurudhës së re Tiranë – Durrës🚂

Një investim strategjik që pas dekadash të tëra boshllëku hap kapitullin e Rilindjes së Hekurudhës Shqiptare, me një aks prioritar që përkon edhe me vizionin e Metropolit Europian Tiranë-Durrës🚈✈️🚢🛥🚍🚘

Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, firmos kontratën për fillimin e punimeve😍

PunëJoGjumë

SkaKohëPërPushim

MetropoliTiranëDurrës🤝

(BalkanWeb)

Share: