Home KRYESORE “SKA MA TURP” arriti objektivin e saj te sensibilizimit qytetar online.

“SKA MA TURP” arriti objektivin e saj te sensibilizimit qytetar online.

Nga Fabian Zhilla

Te nderuar miq jemi te lumtur tiu njoftojme se nisma qytetare ‘SKA MA TURP’ arriti objektivin e saj te sensibilizimit qytetar online. Ne shifra:

46 dite nisem qytetare (11 gusht -25 shtator):
Mbi 10,000 firma online, 57,229 shikime (views) dhe 6,391 shperndarje (share) deri tani.

Inisiatoret:

Dr. Fabian Zhilla, Regjisori Armand Bora dhe Dr. Klodian Rado.

Shfaqur ne mbi 4 televizione, dy programe radiofionike, disa portale dhe intervista te ndryshme ne media:

• ‘A Krasta show’, moderuar nga Adi Krasta, Syri Tv; Euronews ne dy programe (Mirmengjesi dhe Sot); ‘Pa Filtra’, NTV.Tv me moderator gazetarin Artur Nura; Top channel ne dy emisione ‘Shqiperia live’ dhe ‘Break’; Hashtag.al; Googo.al (GogoCast me gazetaren Valmora Gogo); CNA.al me gazetaren Xheni R. Lekaj; Radio 3zzz Albanian (Australi) dhe Radio1 (Shqiperi).

Mbeshtetur publikisht nga mbi 25 gazetare, persona publik dhe aktiviste:

• Kim Mehmeti, Fitim Zekthi, Adi Krasta, Ermira Babaliu, Dr. Edlira Gjoni, Lutfi Dervishi, Ergys Mertiri, Agim Baci, Elona Caslli, Redi Shehu,Fatjona Mejdini, Erion Kristo, Sonila Meco, Dr. Alfred Aga, Klodiana Lala, Dr. Nevila Xhindi, Dr. Ervin Karamuco, Av. Enida Bozheku, Dr. Ilir Kalemaj, Julian Kasapi, Glorian Janjaj, Brenton Kotorri, Fjori Sinoruka, Emad Mehmeti, Vangjel Shumeli, Migen Qiraxhi, Florian Hackaj, Leons Hasani, Nisma Thurje etj.

Mbi 11 vullnetare aktive:

• Jonada Kaloshi, Sidita Hasi, Said Dulevic, Orgest Met Hasa, Eliona Krashi, Edmond Licaj, Xhensila Mirashi, Jurgest Malushi, Arjet Pervizi, Daniel Abazi, Ekipi ‘Vllaznia Taekwondo’ Shkoder, etj.

Fushata sensibilizuese ne terren u shtri ne 10 qytete:

• Shkoder, Durres, Kavaje, Elbasan, Lushnje, Perranjas, Librazhd, Pogradec, Korce dhe Gjirokaster. Shume shpejt edhe ne Tirane.

Ju faleminderit te gjithe mbeshtetesve dhe vullnetareve duke perfshire kryesisht ata te cilet preferuan te mbeten anonime. Nisma vijon!

P.S.

Ndjese nese kemi harruar pa permendur dike. Ne kete nisem te gjithe kane qene te cmueshem njesoj dhe per nismen jane te gjithe njelloj!

Share: