Home 2015 November 13

Daily Archives: 13 November, 2015

Pyetja që bëjnë njerëzit inteligjentë!

Nga Dr. Enriko Ceko Inteligjenca është pak a shumë aftësia apo kapaciteti për logjikë, abstragim e mendime dhe kuptueshmëri, për vetëvlerësim e komunikim, për të mësuar,...

Putini në Serbi varros Europën!

Nga Jon leka Putini ka intensifikuar marshin drejt Europës. Serbia nuk e donë BE-në për tu bërë anëtare e të civilizuarëve por për ta përmbys...

Ne Nuk Jemi Dakord…

Shoqata për mbrojtjen e interesave te tregtareve ne Shqipëri dhe Nisma Thurje mblodhëm me mijëra sot përpara kryeministrisë ne mbështetje te procesit te formalizmit,...

Fenomeni i operacioneve plastike në Tiranë!

Nga Gresa Hasa Nganjëherë pasditeve kur mblidhem në shtëpi, më qëllon të has ndonjë prej emisioneve ordinere të medias sonë, si Pasdite në Top Channel...

E qete, i qete…

Nga Alfons Zeneli E qetë ti mbi tela vjeshte tingullon të fshehtat e stinëve të tjera E trembur mbi mure, mbi gethe, mbi letra fryn era. I qetë thellë zemrës përskuq këtë vjeshtë të ngrirë e...

Kryeministrin e kemi artist dhe artin nuk e respektojme…

Nga Ardo Nuba "Ikonat e Galerisë Kombëtare të Arteve, të plasura në pjesën e pasme të një furgoni, si me qenë drru për zjarr, reflektojnë...

Levizja per Universitetin dhe pronaret e diplomoreve privat…

Nga Jani Marka Qëndresa gati dyvjeçare e Lëvizjes Për Universitetin dhe angazhimi dhe mbështetja e qindra studentëve, pedagogëve e qytetarëve, vërtet nuk kanë mundur të...

10 batutat e javes sipas Ilir Kullas

1. Politika ka moter hajnine. Namik Dokle. 2. Ju jeni si ai cifti qe eshte ndare po rri bashke per shkak te femijeve. Doktori....

Eshte biznes manovrues ky i yni…!

Nga Shpetim Luku Ne Shqipëri ka një dukuri shume kontradiktore nga pikëpamja ekonomike. Ka shume njerëz qe nga njëra ane drejtojnë biznese te falimentuar, por...

Ilir…po te ishte Kristi djali yt…?

Nga Anila Cobani Si more Ilir... si more të të vijë gazetari të marrë përgjigje nesër apo pasnesër në Ministri? Po të ishte djali yt...