Home 2016 March 11

Daily Archives: 11 March, 2016

Zenepe Luka: Sot padis Sali Berishën për ‘Moskallëzim krimi’

Gazetarja e njohur Zenepe Luka, pas botimit të librit “Izet Haxhia përballë Sali Berishës” depoziton sot në prokurorinë e Vlorës një padi penale për...

Shqiptarët në Maqedoni 47 %?! Ja fusin kot!

Portale te ndryshme shqiptare botojne nje lajm qe e quajnë "e vërteta e madhe", shqiptarët në Maqedoni jo që nuk janë numri dy i...

Obama rrëfehet: Europianët parazitë; ISIS, “kalorësi i errët”

Rrëfimi në 360 gradë për “The Atlantic” i një presidenti në fund të mandatit  “Mjaft me sjellje prej parazitësh të aleatëve europianë”. I ka ardhur në...

Vezët e partive, pasuri kombëtare!

Nga Luan Kurti Basha gjatë vizitës në Kosovë i vuri pikat mbi “i”me oi. Kur deklaroi se Vetëvendosja qenkej “pasuri kombëtare”. Pastaj shtoi se edhe...

Rita Ora do te shoqëroje Princin Charles në Kosovë?

 Dy ditë më parë Princi Charles kishte publikuar një fotografi në Twitter ku shihet teksa takohet me këngëtaren Rita Ora. “Rita Ora i uron hirësisë...

Te thenat e Edi Rames ne Opinion

Kryeministri Edi Rama dje ne intervisten  me gazetarin Blendi Fevziu,  beri deklarata te forta! Ja disa nga deklaratat e tij kryesore: Për shoqërinë civile dhe ndërtimet...

KOSTO E KOSTOS ZERO ?!

Nga Nevila Mullaj Ekonomia është altari i fakteve të ftohta. Atributi i racionalitetit, si normalitet i gjykimit perëndimor, është shndërruar në luks në kirurgjinë shqiptare...

“Të bëhet drejtësi, edhe sikur qiejt të përmbysen”

Nga Mentor Kikia Ka ngjarje që kanë ndikuar në ndryshimin e historisë së njerëzimit. Në vitin 1783, gjykatësi londinez, Lord Mansfiled, po shqyrtonte çështjen “Zong”. Një...

Pranvera e vitit ’81, moment kthesë në historinë e shqiptarëve!

Nga Nexhat Hasani Me Kushtetutën e vitit 1974, nuk u arrit të zbuten ndasitë dhe kundërshtit në mes të republikave dhe popujve që jetonin në...

Dy kategoritë e Shoqërise Civile

Nga Edlira Cepani Shoqeria civile ka vdekur? Kjo eshte e drejte! Ka vdekur ajo shoqeri civile qe mbush xhepat, ha dreka darka me politiken dhe...