Home 2017 September 11

Daily Archives: 11 September, 2017

Kjo është epoka e ankthit: Uraganë, lëkundje, ISIS, Kim Jong-un

Ka ende nga ata që mendojnë se Irma Mizore, uragani ic ili në këto orë po bën kërdinë në Florida, është në fakt shumë...

“Tërbon” moti/ Gati për këtë që vjen nesër, në këto zona?

Gjatë ditës së sotme Shqipëria është pushtuar nga stuhi dhe shira. Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit bëri me dije se, sot pasdite...

Pse duhet mbështetur Ramush Haradinaj nga VV dhe LDK?

Nga Enver Bytyçi Kosova e mbylli një process problematik për formimin e institucioneve të saj. Ky proces prodhoi një qeveri të kryesuar nga Ramush Haradinaj,...

Deklarata alarmuese e Trump: BE s’mund ta pranojë, rrezikohet Europa

Deklarata e Trumpit se ndoshta mund ta rishqyrtojë marrëveshjen atomike me Iranin është alarmuese. Po të tërhiqen SHBA prej saj, kjo mund të kishte...

Kryemadhi, deklaratë e fortë duke përmendur dhe emrin e një ministri

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi flet për herë të parë te "5 pyetjet nga Babaramo" se pse 19 deputetët e kësaj force politike nuk...

Paralajmërimi i fortë i Gramoz Ruçit

Në mbyllje të seancës së sotme plenare, ku kryeministri iu përgjigj pyetjeve të deputetëve, kryetari i Parlamentit Gramoz Ruçi u kujtoi të gjithë deputetëve...

Rama: Mjekët që punojnë jashtë Tirane, do të paguhen sa mjekët në Itali

Kryeministri Edi Rama iu përgjigj pyetjeve të grupit parlamentar të LSI-së. Ndër të tjera ai foli edhe për pagat e mjekëve dhe mësuesve.  Sipas tij...

Bujar Nishani: Do të rikthehem në PD, Lulzim Bashës i them…

Ish-presidenti i Republikës Bujar Nishani tashme eshte kthyer me kohe te plote ne politiken partiake. Sot Nishani pranoi në emisionin “Studio e hapur” e...

A kanë Shqipëria dhe Kosova, përgjigje politike e shkencore, në këto dy dilema?

Nga Fadil Maloku Në dekadat që po hyjmë, meqenëse, Projekti i integrimeve Europiane, akoma është në këmbë të qelqta, DILEMA kryesore që do të duhej...

Zoti eshte tjetri… Nga Anila Kruti

U ndez fjala ne duart Hestias . Orakulli i stineve shkroi udhen tende. Hapat te sollen tek une. I miri im ... Zjarri te dridhej ne duar. Gjaku nen...