Home 2017 December 30

Daily Archives: 30 December, 2017

Turqia arrin marrëveshjen e papritur me Rusinë, shqetësohet “perëndimi”

Rusia dhe Turqia kanë nënshkruar një marrëveshje sipas të cilës Rusia do ta furnizojë Turqinë me sistemin e raketave tokë-ajër S-400, thuhet në disa...

Ngrin një nga ujëvarat më të mëdha në botë!

Pjesë të ujëvarës së Niagarës kanë ngrirë, duke i dhënë asaj një pamje si në përralla. Disa foto të mrekullueshme tregojnë se si Niagara ka...

Prifti i moshuar “kokë e këmbë” i dashuruar me Florin, pasi martohen 24-vjeçari i...

Rasti i një prifti 79-vjeçar, i cili u martua me një model rumun, shumë më të ri se ai, ka tronditur mbarë botën. Philip...

Sheratoni ikën nga Shqipëria, Vasili: E përzuri Rama!

Nga Petrit Vasili Kryeministri e gjeti Sheratonin dhe e perzuri. Asnje emer i madh i turizmit boteror nuk eshte me sot ne Shqiperi. Per faqen e zeze...

Biznesmeni nga Durrësi tenton t’i japë fund jetës

Një ngjarje e rëndë është regjistruar dje në Xhafzotaj, ku një 41-vjeçar ka tentuar që të vetflijohet. Burime zyrtare nga policia e Durrësit bënë me...

Shqiptarët çmendin shërbimet e burgjeve britanike!

Shërbimet e burgjeve në Britaninë e Madhe janë vënë në lëvizje dhe kanë paralajmëruar ndëshkime për tre të burgosur shqiptarë, të cilët kanë publikuar...

Punon eskortë në Dubai? Flet Bertina Mehmeti

Bertina Mehmeti, bukuroshja me kaçurrela, ish-banore në Big Brother, jeton tashmë në Dubai. Së fundmi kanë qarkulluar fjalë se banorja është pjesë e ndonjë eskorte...

Fundi i vitit… Nga Mevi Rafuna

Më vjen si një peshore, ku veprimet e mia mi sjellë si copëza të turbullta fotografish. Nuk e di në kam qenë e mirë me njerëzit, edhe pse jam...

Gjykata pushon çështjen ndaj ish-deputetit!

Gjykata ka vendosur pushimin e çështjes ndaj ish-deputetit Armando Prenga, për të cilin Prokuroria kishte kërkuar 6 muaj dënim me burg për shkak të...

Shqiptaret e shtetësisë britanike mund ta mbajnë atë me identitetin e vërtetë dhe jo...

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha u takua me kreun e PD në Londër, Naim Hasani, i cili e informoi për vendimin e Gjykatës Supreme...