Home 2018 April 5

Daily Archives: 5 April, 2018

VideoLajm/ Edi Rama: Ja pse u kërkova ndjesë kuksianëve

Kryeministri Edi Rama, të enjten, në studion e emisionit ‘Opinion’ ka treguar arsyen e vetme pse u kërkoi falje kuksianëve për taksën e Rrrugës...

A njihni gjykatës në vend që mund të dënojë një politikan? Ja si përgjigjet...

Blendi Fevziu: A njihni ndonjë gjykatës në këtë vend, Ambasador, në 28 vite, që mund të dënojë një politikan? Ambasadori Lu:Kemi … Blendi Fevziu:Më thoni vetëm një...

A kishit një konflikt me Adriatik Llallën? Ja çfarë deklaron ambasadori amerikan

Ambasadori amerikan në Tiranë, Donald Lu,  ka folur për çështjen e ish-Kryeprokurorit Adriatik Llalla dhe nëse ai kishte ndonjë konflikt personal me të. Lu...

Rëndësia e personalitetit të Donika Kastriotit për Arbërit dhe Evropën

Nga Jahja LLUKA Kur Evropa dhe Vatikani ishin nën hije dhe kur themelet e qytetrimit perëndimor po dridheshin, gjaku i arbërit përveç që mbrojti tokën...

Karroca me kushineta dhe protesta e Kukesit!

Nga Kastriot Kotoni Ishte një ngjarje jo krejt e papritur protesta e qytetarëve të zonave tw Qarkut të Kukësit. Aluçinacionet e shumë liderëve të opozitës për...

Dopo Scelsa, anche Avv. Haxhiraj racconta le problematiche che affrontano gli investitori Italiani in...

Professionisti e Governo siano insieme per combattere l'informalità. L'avvocato Haxhiraj condivide le tesi della direttrice Ice Elisa Scelsa: "No a consulenti fai da te...

Të fala nga Kukësi z. Rama! Nga Azem Parllaku

I quajti barbarë, u tha që 5 euro nuk negociohen, i quajti vandalë dhe u mundua t'u mbushte mendjen me lloj-lloj formulash pagese, dhe...

“1001 ide për një shije” me këtë slogan intrigues organizohet PANAIRI NERANXI 2018

Kompania Neranxi organizon Panairin e Kulinarisë 2018 nga data 27 deri 29 Prill. Në edicionin e tij të 10-të të tij, ky panair privat...

Rinisin protestat në Kukës…

Në Kukës ka rinisur protesta për lirimin e të arrestuarve, ndaj të cilëve një ditë më parë gjykata vendosi masën e sigurisë arrest me...

Turqia ka ndërmend deportime të tjera si në Kosovë

Bozdag: Shërbimi kombëtar i inteligjencës deri tani ka kapur 80 anëtarë të FETO-s. Qeveria turke u zotua se do të kryejë operacione të reja jashtë...