Home Tags Arrestime

Tag: Arrestime

Shpërndanin kokainë te Xhamlliku, ja kush janë 5 të ndaluarit

Policia e Tiranës ka vënë në pranga 5 persona të cilët shisnin drogë në zonën e Oxhakut dhe Xhamllikut në kryeqytet. Të ndaluarit janë...

Bosnje/ Arrestohen 13 persona nën dyshimin për krime kundër njerëzimit

“Me urdhër të Prokurorisë së Bosnjë e Hercegovinës (BeH), zyrtarët e Agjencisë Shtetërore për Hetim dhe Mbrojtje (SIPA), mëngjesin e sotëm në rajonin e...

Pas shefave të policisë, urdhër-arreste për disa kryetarë qarqesh

Ish-ministri i Brendshëm teknik, Dritan Demiraj deklaroi sonte në emisionin “Kjo javë” në “News24” se së shpejti pritet që të dalin urdhër-arreste për ish-drejtues...

Banda e trafikut të armëve, mes të arrestuarve dhe shumë shqiptarë

Eurpol ka finalizuar operacionin e trafikut të armëve në Ballkanin Perëndimor, ku pjesë e këtij operacioni ishte edhe Shqipëria. Policia e Shtetit Shqiptar, në një...

Gazetari lëshon “bombën”/ Info. konfidenciale, do arrestohen…

Gazetari Trashgim Sokolaj ka deklaruar mbrëmjen e sotme në studion e emisionit “Opinion” se hetimet ndaj kryebashkiakut Vangjush Dako kanë nisur nga prokuroria para...

Ngjela lëshon bombën: Në mars 2018, PD dhe PS shkërmoqen nga...

Nga Spartak Ngjela. Në fillim të vitit 2018 e deri në mars të këtij viti fillon çmontimi i jakobinizmit të korruptuar shqiptar. Shqipëria në vitin 1992...

Droga nga Shqipëria nuk ka të ndalur, sekuestrohet një tjetër sasi...

Një tjetër sasi e madhe droge është kapur nga policia e Ravenës në Itali. Sipas raportimeve paraprake mësohet se bëhet fjalë për 2.2 tonë drogë...

Dylgjeri ben humor, Zoti Lu: Në Janar do të ketë arrestime!!!

Nga Ylli Dylgjeri Pse në Janar? Po kur? Në Shkurt Pse në Shkurt? Por kur? Në Mars....e kështu e me rradhë vazhdon loja e kungulleshkës në muaj. Çfarë është ky objektiv...

Rama dje i bëri dush të ftohtë, sot arrestohen dy inspektorë...

Finalizohet me sukses operacioni i koduar “Akciza”. Kryeministri Edi Rama gjatë ditës së djeshme mblodhi në kryeministri drejtorët e AKU-së dhe i kërkoi dorëheqjen. Sipas...

Ambasadori Lu, tjetër deklaratë të fortë: Ja kë duam në burg!

Pas denoncimit të klaneve mafioze në Shqipëri, ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Donald Lu ka berë sot, një tjetër deklaratë po aq...