Home Tags Haki CAKO

Tag: haki CAKO

Si po vazhdon të bëjë miliona Balili me qeverinë e Edi...

Në ditët e fundit të vitit që shkoi, u zbulua në media se bizneset e Klement Balilit, i cilësuar si ‘Eskobari i Ballkanit’, vazhdonin...

Ja emrat e kandidateve për të zënë vendin e Haki Çakos

Zbardhen edhe disa prej emrave të njohur të policisë që janë duke konkurruar për të marrë gradën e lartë ‘Drejtues i Parë’. Burimet nga Akademia...

Xhafaj sqaron marrëdhëniet me Ramën pas shkarkimit të Haki Çakos

Ministri i Brendshëm ka qenë i ftuar sot në emisionin “Kapital” të gazetarit Aleksandër Furxhi në Vizion Plus, ka folur për sigurinë në vend....

Il muro del silenzio in Italia comincia a crollare: Ennio Remondino...

Rimosso a Tirana il direttore generale della polizia Haki Cako, uomo potente difeso dal governo sino a pochi giorni fa. In carica dal 2015,...

Haki Çako, Dervishi: Jetojmë në një vend ku lajmi policor është...

Historiani Kastriot Dervishi, ish-drejtori i Arkivës në Ministrinë e Brendshme, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale në lidhje me shkarkimin nga detyra...

Esonerato dal suo incarico il direttore della Polizia di Stato, Haki...

La decisione a sorpresa è giunta oggi in prima giornata. Su proposta del ministro dell’Interno, Fatmir Xhafaj, il Consiglio dei Ministri ha approvato l’esonero di Çako,...

Pse Edi Rama është bërë një kërcënim për BE-në?

Marrë nga European Interest Artikull i Theodoros Benakis Përktheu Dr. Diana Skrapari Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, në një konferencë të mbajtur nga think tank "Miqtë e...

Ja si i përgjigjet Rama pyetjes: “A do të shkarkohet Haki...

I pyetur nëse nga gazetari Artur Zheji, nëse mban përgjegjësi Çako për këto skandale ne Polici, kryeministri Edi Rama ka anashkaluar pyetjen dhe eshte...

Berisha/ A morën Xhafa dhe Çako pjesën e tyre nga paratë...

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj dhe kreu i policisë së shtetit Haki Çako janë të dyshuar si përfitues nga...

Dosja e Tahirit/ Pas Visho Ajazit ikën edhe Adriatik Llalla?

Në 4 vitet e aleancës PS-LSI, nuk mund të thuhet se Adriatik Llalla ishte prokurori që socialistët donin. Përplasjen kryesore, organi i akuzës e...